چه تفاوتی بین دستگاه لیزر دایود و الکساندرایت وجود دارد

چه تفاوتی بین دستگاه لیزر دایود و الکساندرایت وجود دارد

چه تفاوتی بین دستگاه لیزر دایود و الکساندرایت وجود دارد

رشد موهای زائد نگرانی مشترکی بین خانم‏ها و آقایان می ‏باشد. معروف‏ترین لیزر های حذف موهای زائد الکساندرایت و دایود هستند که مزایا و معایب خاص خود را دارند. لیزر موهای زائد را می‌توان در هر نقطه‌ای از بدن استفاده کرد. البته مراجعات برای لیزر برخی از قسمت‌های بدن بیشتر است. مثلاً در خانم‌ها لیزر ناحیه‌ی بیکینی و تناسلی و لیزر موهای صورت شایع‌تر است. در آقایان لیزر موهای زیر بغل، لیزر خط ریش، موهای کمر و پشت گردن بیشتر انجام می‌شود. 

اگر در نظر دارید یک دستگاه لیزر حذف موهای زائد دارید حتما نام دستگاه لیزر دایود و یا دستگاه لیزر الکساندرایت را شنیده­‌اید. این قبیل دستگاه­‌ها از جمله پربازده ترین دستگاههای زیبائی هستند که در کلینیک های زیبایی از آنها استفاده می­شود. حتما برای شما این سوال پیش آمده است که فرق لیزر دایود و لیزر الکساندرایت چیست؟ برای دانستن این موضوع تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

لیزر دایود diod

لیزر دایود، طول موج های 800 یا 810 نانومتری را ساتع می کند. با این طول موج، به عمق پوست نفوذ کرده و بدون تاثیر بر ملانین سطح پوست، فولیکول های مو را هدف قرار می دهد. بر خلاف طول موج های کوتاه تر، این طول موج، از آسیب دیدن و تغییر رنگ پوست جلوگیری می کند. لیزر دایود، برای درمان موهای ضخیم و تیره مانند کمر و بیکینی گزینه خوبی است.


لیزر الکساندرایت alexandrite

لیزر الکساندرایت طول موج 755 نانومتری را ساتع می کند که کوتاه تر از لیزر دایود «diod» است اما در درمان هر نوع پوست از I تا IV موثرتر از دایود واقع می شود. از لحاظ علمی، طول موج کوتاه تر، در درمان موی زائدِ تیره روی پوست های روشن بهتر عمل می کند. علاوه بر آن، لکه بزرگ تر ارسال اشعه الکساندرایت، نواحی وسیعتر بدن را در سریع ترین زمان، درمان می کند. پس می تواند بهترین گزینه برای از بین بردن موهای زائد کمر و سینه «برای مردان» باشد.


تحقیقاتِ انجام شده با عنوان، «تاثیر طولانی مدت اسکن خطی 808 نانومتری لیزر دایود و الکساندرایت برای موهای زائد» نشان می دهد با این که هر دو لیزر در درمان موهای زائدِ انواع پوست از I تا IV کاربرد دارد، اما بازدهی و اثر بخشی لیزر کندلا الکس بسیار بیشتر بوده و مدت زمان جلسات آن نیز کوتاهتر است.

تفاوت لیزر دایود و الکساندرایت

 لیزر الکس نسبت به دایود کمی قدیمی ‏تر است و بیشتر در بین مردم جا افتاده است.

لیزر دایود با طول موج های 800 یا 810 نانومتر عمل می‏ کند. طول موج‏ های طولانی ‏تر این امکان را می ‏دهند تا پرتو وارد عمق پوست شود. طول موج‏ های طولانی ‏تر دیگر خطر سوختگی و تغییر رنگ پوست را ایجاد نمی‏ کنند.

الکساندرایت با طول موج 755 بر روی تایپ پوستی روشن‏تر (1-4) بهتر عمل می‏ کند. اما تایپ پوستی تیره ‏تر ( 5 و 6 ) باید از طول موج طولانی‏ تر استفاده کنند.

برای نواحی سایز بزرگ لیزر دایود سریع‏تر جواب می ‏دهد. چون سری آن 9 سانتی‏متر است.


برای انتخاب بهتری دستگاه لیزر به سوالات زیر پاسخ دهید:

پوست شما تیره است؟ لیزر دایود را انتخاب کنید.

پوست شما روشن است؟ لیزر الکساندرایت را انتخاب کنید.

نگران درد هستید؟ لیزر الکساندرایت را انتخاب کنید.

برای موهای ضخیم مانند زیربغل یا بیکینی لیزر دایود بهتر است.

برای موهای رنگی مانند افرادی که بور هستند لیزر الکساندرایت بهتر است.

نواحی سایز بزرگ مثل پشت کمر یا ران ها را با دایود لیزر کنید.