چرا بعد لیزر موها بیشتر میشود

چرا بعد لیزر موها بیشتر میشود

چرا بعد لیزر موها بیشتر میشود

لیزر موهای زائد یکی از متدهای زیبایی است که امروزه با محبوبیت زیادی مواجه شده است. در حقیقت بسیاری از افراد به دنبال روشی هستند که به وسیله های آن بتوانند از شر موهای زائد خود خلاص شوند. لیزر موها روشی است که در موادر بسیاری موثر واقع شده و موهای زائد را تا حد زیادی کاهش داده است.

به طور معمول لیزر موهای زائد باعث ضخیم تر شدن مو نمی شود. اگر موها پس از اتمام دوره درمانی دوباره رشد کنند، معمولاً خیلی نرم تر و نازکتر از موهای قبلی هستند و هر شش ماه یکبار میتوان با یک جلسه درمانی رشد آنها را کنترل کرد

ضخیم تر شدن مو پس از لیزر

به طور کلی احتمال اینکه موها پس از لیزر موهای زاید ضخیم شوند، وجود دارد اما این امر به فاکتور های مختلفی بستگی دارد. طبق مطالعاتی که صورت گرفته است، افرادی که در معرض لیزر موهای زائد قرار می گیرند، ممکن است که پس از انجام لیزر، دچار افزایش جریان خون در ناحیه ی مورد نظر شوند. این امر می تواند تا حدی سبب افزایش رشد مو ها و یا ضخیم تر شدن مو ها شود. 

متأسفانه در برخی از نواحی بدن که افراد می خواهند لیزر کنند (مانند صورت و کمر)، موهای درشت تیره و هم چنین موهایی که مانند پرزهای هلو هستند (موهای بسیار ریز و بی رنگ که بخش زیادی از بدن را پوشش می دهند) وجود دارند که انتظار می رود با لیزر از بین بروند. هنگام اصلاح این ناحیه برای آماده سازی برای درمان با لیزر، موهایی که به صورت پرز هلویی در آن ناحیه از بدن هستند نیز اصلاح می شوند. این موها با هر بار اصلاح، ضخیم تر و تیره تر میشوند و سریع تر رشد می کنند. موهای ریز که قبلاً دیده نمیشدند، ممکن است پس از رشد دوباره تیره تر به نظر برسند، که می تواند این توهم را ایجاد کند که موهای بیشتری پس از انجام لیزر شروع به رشد کرده اند. 

متخصص لیزر باید به اندازه کافی آگاهی داشته باشد تا بتواند تنظیمات صحیح شدت لیزر را برای خصوصیات خاص مو و پوست شما تعیین کنند. شدت خیلی کم می تواند بی اثر باشد و در واقع عوارض جانبی آزاردهنده ای ایجاد کند. شدت بیش از حد زیاد نیز می تواند عوارض جانبی مانند سوختگی جزئی و تغییر رنگ پوست ایجاد کند. شدت مناسب لیزر به طور امن و موثر موهای ناخواسته شما را از بین خواهد برد و باعث میشود نتیجه لیزر موهای زائد شما مثبت باشد.

لیزر موهای زائد باعث ضخیم شدن موهای کرکی می شود

تجربه برخی از افراد از لیزر موهای زائد به آنها نشان داده لیزر کردن موهای زائد می تواند باعث تیره و ضخیم شدن موهای کرکی شود. از این رو، چنین افرادی به دیگران توصیه می کنند دور لیزر موهای زائد را خط بکشند. این در حالی است که اگر شما تحت نظر یک متخصص یا تکنیسین حرفه ای و آشنا با دستگاه لیزری که استفاده می کند، این کار را انجام دهید، دچار چنین مشکلی نخواهید شد. به عبارت ساده تر، زمانی لیزر موهای زائد باعث ضخیم و تیره شدن موهای کرکی می شود که محدوده پوست برای انجام لیزر و طول موج مناسب برای تابش در نظر گرفته نشود. در این صورت، گرمای غیرطبیعی ایجاد شده روی پوست بر موهای کرکی تاثیر می گذارد و آنها را تحریک به تیره و ضخیم تر شدن می کند