عمل جراحی سزارین

عمل جراحی سزارین

عمل جراحی سزارین

عمل جراحی سزارین

عمل سزارین چگونه انجام میشود و مراحل سزارین چگونه است؟ امروزه حدود ۲۵ در صد زایمان‌ها به صورت عمل جراحی یعنی سزارین صورت می‌گیرد. به طور خلاصه، زایمان سزارین یک جراحی بزرگ است که با شکافتن پوست روی شکم ، عضلات زیر آن و جدار رحم همراه است. این نوع زایمان خطرات و فوایدی همراه دارد که به آن می پردازیم. سزارین معمولا در مواقعی پیشنهاد می شود که امکان زایمان طبیعی وجود ندارد. زایمان طبیعی بهترین و کامل ترین نوع زایمان است. امروزه حتی در کشورهای پیشرفته زایمان طبیعی را موفقیتی بزرگ برای زنان می دانند و سزارین را یک شکست تلقی می کنند.

چرا برخی از زنان باید سزارین شوند؟

سزارین در مواقعی صورت می گیرد که خطری جان مادر و یا جنین را تهدید کند. به طور مثال ساختار بدنی برخی از زنان به گونه ای است که امکان زایمان طبیعی وجود ندارد ( لگن این زنان معمولا کوچک است) به همین دلیل پزشک برای حفظ سلامت مادر و کودک عمل سزارین را پیشنهاد می دهد.

آیا عمل سزارین عوارضی دارد؟

با توجه به پیشرفت علم پزشکی اما هنوز این روش با عوارض جدی ممکن است همراه باشد. این نوع زایمان عوارضی را نیز به همراه دارد. باتوجه به اینکه در این زایمان مواد بیهوشی به مادر تزریق می شود بعد از زایمان اثرات بیهوشی بر مادر باقی می ماند و مشکلاتی را برای او به وجود می آورد.

وب سایت آنلاین پذیرش با ایحاد امکان مشاوره اینترنتی با بهترین متخصص زنان و زایمان در نزدیکی شما به صورت کاملا رایگان ، شما را در مقایسه و انتخاب و همچنین  دریافت نوبت اینترنتی  از آنها یاری می دهد