علت شل شدن و افتادگی پوست صورت چیست

علت شل شدن و افتادگی پوست صورت چیست

علت شل شدن و افتادگی پوست صورت چیست

یکی از مهم ترین عضو های بدن که  تاثیرات بسیار زیادی در زیبایی و جذابیت هر فردی دارد، پوست صورت می باشد. پوست صورت می تواند نقش عمده ای در حالات و فرم چهره شخص داشته باشد. به همین علت امروزه افراد بسیاری روش های متعدد برای داشتن پوستی صاف و کشیده را انجام می دهند

دلایل تغییرات و افتادگی پوست صورت چیست؟

افراد زیادی در سراسر دنیا پس از اتمام دوران نوجوانی و جوانی خود دچار تغییرات عمده ای در بدن و به ویژه پوست صورت خود می شوند که عمده این تغییرات برای هر فردی نامطلوب و ناخوش آیند می باشد. از جمله مهم ترین تغییراتی که پوست صورت هر فردی دچار آن خواهد شد، افتادگی و شل شدن پوست صورت می باشد که می تواند چهره شخص را تا چندین سال پیر تر نشان دهد.


به همین علت افرادی که به دوران میان سالی می رسند همواره به دنبال روش های درمانی افتادگی پوست صورت خود می روند. اما نکته مهمی که افراد و به ویژه جوان ها باید مورد توجه قرار دهند، دلایل شل شدن و افتادگی پوست صورت می باشد. قطعا با آگاهی یافتن از علل افتادگی پوست صورت می توان زمان بروز این مشکل را به تعویق انداخت.

بخش‌هایی از بدن که بیشتر مستعد افتادگی پوست هستند عبارت‌اند از: پلک‌ها، غبغب، چانه، گلو، بالای بازوها، شکم

دلایل مختلف افتادگی پوست

  • کاهش وزن
  • افزایش سن
  • بارداری
  • سندرم اهلرز – دانلوس

جلوگیری از افتادگی پوست یعنی قدم اول در پیشگیری از پیری پوست صورت و بدن. خانم هایی که به زیبایی و سفتی پوستشان اهمیت می دهند باید با تغذیه و عواملی که از شلی پوستشان جلوگیری می کند آشنا شوند. جلوگیری از افتادگی پوست و نداشتن یک پوست شل و آویزان امروزه تبدیل به یکی از دغدغه های اصلی افراد به خصوص خانم های جوان شده است.

پیری صورت اغلب به صورت افتادگی پوست فک، خطوط کنار دهان، چین و چروک، و خطوط ریز قابل توجه است. با از بین رفتن انعطاف و شادابی پوست، لایه‌­های چربی نیز از موقعیت جسمانی خود خارج می­‌شوند.  بافت‌های حمایت ­کننده شل شده و علائم فیزیکی پیری بیشتر به چشم می‌­خورد. لیفتینگ صورت با لیزر می‌تواند تمام این نشانه‌های پیری را از صورت پاک کند به گونه­‌ای که بیمار بتواند از همه­‌ی مزایای لیفت سنتی صورت لذت ببرد بدون اینکه خطر یا از کار افتادگی ناشی یک روش طولانی و تهاجمی به همراه داشته باشد