نکات مهم بعد از لیزر موی زائد

نکات مهم بعد از لیزر موی زائد

نکات مهم بعد از لیزر موی زائد

امروزه لیزر موهای زائد یکی از محبوب ترین روش های رفع موهای زائد می باشد که در صورتیکه توسط افراد متخصص و در مراکز مناسب انجام شود هیچ خطری برای شما نخواهد داشت. لیزر موهای زائد به عنوان یک روش سریع،محبوب و دائمی برای از بین بردن موهای زائد بدن است و برای کسانی مناسب است که دیگر تمایل به انجام اپیلاسیون ندارند. استفاده از لیزر تنها راه حذف دائمی موهای زائد است. این روشِ ایمن و موثر، نه تنها در ایران، بلکه در همه جای دنیا به یکی از پرطرفدارترین خدمات ارائه شده در کلینیک‌های پوست و مو تبدیل شده است.

 به طور کلی اکثر دستگاه‌های لیزر برای اکثر نقاط بدن کاربرد دارد و برای رفع موهای زائد از قبیل خط بیکینی، پشت لب، چانه و زیر بغل مورد استفاده قرار می‌گیرند.  جهت اطمینان از این که درمان بیشترین تاثیر ممکن را به همراه داشته باشد لازم‌است که تمام دستورالعمل‌های مراقبتی پس از لیزر موهای زائد را دنبال کنید. 


مراقبت‌های بعد از لیزر موهای زائد

لیزر زیر بغل یک روش دردناک نیست و در مقایسه با وکس و استفاده از اپیلاتور دچار درد زیادی نخواهید شد،  شما باید قبل از شروع جلسه درمان به طور کامل شیو کنید تا نتایج بسیار خوبی را به دست بیاورید در صورتی که موهای زائد بلند باشد نور لیزر نمی‌تواند به راحتی به پوست برسد. از مصرف برخی داروهای خاص خودداری کنید،

۱- استفاده از مواد شوینده در ناحیه ای که لیزر انجام داده اید. استحمام فقط با آب ولرم (بدون مواد شوینده در ۲۴ ساعت اول مشکلی ندارد اما بهتر است انجام ندهید.)

2- به مدت ۱۰روز از تماس مستقیم با آفتاب اجتناب کرده و هر ۴ساعت یکبار از كرم ضد آفتاب استفاده كنید.

3- از زمان انجام لیزر ۳ روز كرم “زینک و بتامتازون” (برای نواحی بدن)، کرم “زینک و مومتازون” (برای نواحی صورت) را

4- هر ۸ ساعت استفاده کرده و از روز چهارم به بعد از كرم ضدآفتاب استفاده كنید.

5- در طی جلسات لیزر موهای زائد به هیچ عنوان پوست خود را برنزه نکنید (حمام آفتاب، سولاریوم و…) در صورت استفاده، حتما به مرکز اطلاع دهید.

6- ریزش موها در هر جلسه، در هر فرد متفاوت می باشد، امکان دارد

7- پس از گذشت ۲ هفته از جلسه اول اتفاق بیافتد. (نسبت به وضعیت پوست هر فرد متفاوت می باشد).

8- اگر قبلا در مرکز درمانی دیگری لیزر انجام داده اید میزان ریزش قطعا مثل قبل نمی باشد.

9- در طی جلسات لیزر مو های زائد در صورت رشد موها فقط با تیغ و یا کرم های موبر شیو کنید و تحت هیچ شرایطی از بند، موچین و اپیلاسیون استفاده نکنید.

10- به منظور جلوگیری از تحریک پوست، از لوازم آرایشی و کرم پودر در منطقه درمان استفاده نکنید.