ماندگاری بوتاکس پیشانی

ماندگاری بوتاکس پیشانی

ماندگاری بوتاکس پیشانی

افراد زیادی هستند که به دلایل مختلف دچار چین و چروک پوستی می‌شوند. روش‌های زیادی برای از بین بردن این چین و چروک‌ها وجود دارد که هر کدام یک ناحیه خاص از صورت را هدف قرار می‌دهند؛ روش‌هایی نظیر بوتاکس لب، لیفت، تزریق چربی و بوتاکس پیشانی که همگی جزو روش‌های مدرن و کلینیکی محسوب می‌شوند. از بین این روش‌ها بوتاکس جزو عمل‌های محبوب و مقرون‌به‌صرفه بوده و سال‌هاست در بسیاری از کلینیک‌های زیبایی داخل کشور انجام می‌شود. این عمل به صورت سرپایی و بدون نیاز به بیهوشی می‌باشد.

تزریق بوتاکس یک روش ایمن است که سبب استراحت ماهیچه ها و جلوگیری از نمایان شدن چروک پوستی می شود. در واقع با جلوگیری از حرکات اضافی ماهیچه ها، بوتاکس مانع ایجاد چین و چروک های جدید نیز می شود. 

محل و میزان تزریق بوتاکس بر مدت زمان ماندگاری آن تاثیر می گذارد. عوامل دیگری همچون سن شما، الاستیسیته پوستتان، عمق چروک ها نیز می توانند بر ماندگاری بوتاکس تاثیر بگذارند. به عنوان مثال، اگر شما بوتاکس را برای کاهش چین و چروک های عمیق تزریق کنید، به احتمال فراوان چروک ها به طور کامل ناپدید نمی شوند و اثرات آن نیز سریع تر از بین می رود.

ماندگاری تزریق بوتاکس چقدر است؟

میانگین ماندگاری تاثیرات بوتاکس برای هر شخص متفاوت است، ولی می توان به صورت حدودی گفت که تاثیرات بوتاکس به  طور میانگین در افراد حدود 6 ماه ماندگاری دارد و به این صورت می توان گفت که اگر شما خواهان تاثیر مستمر و دائمی از بوتاکس هستید و قصد دارید با استفاده از این روش چروک های صورت خود را از بین ببرید، باید سالانه 2 مرتبه  تزریق بوتاکس را انجام دهید

راه های افزایش ماندگاری تزریق بوتاکس پیشانی

جهت افزایش ماندگاری بوتاکس پیشانی لازم است قبل از تزریق بوتاکس موارد ذکر شده در زیر رعایت شود:

تا 24 ساعت قبل از تزریق بوتاکس پیشانی از مصرف نوشیدنی های کافئین دار خودداری نمایید.

از مصرف الکل تا 24 ساعت قبل از بوتاکس پیشانی اجتناب کنید.

قبل از تزریق بوتاکس پیشانی با پزشک متخصص خود مشورت کرده تا شما را راهنمایی کنند.

 محل تزریق را لمس نکنید لمس محل تزریق باعث پخش این مواد در دیگر نواحی پوست شده و باعث کاهش تاثیر آن می شود. بنابراین بهتر است تا یک هفته پس از تزریق بوتاکس پیشانی از لمس آن ناحیه خودداری نمایید.

 نوشیدن آب. نوشیدن آب فراوان پس از تزریق بوتاکس پیشانی در افزایش ماندگاری آن بسیار موثر می باشد.

مصرف مواد غذایی مناسب . مواد غذایی مصرفی شما تاثیر مستقیمی بر روی پوست شما دارد. بنابراین استفاده از مواد غذایی سالم و اجتناب از غذاهای آماده و کنسروها باعث افزایش ماندگاری بوتاکس پیشانی می شود.

ممنوعیت مصرف کافئین و الکل. مصرف نوشیدنی های کافئین دار مانند قهوه و نوشیدنی های الکلی پس از تزریق بوتاکس ممنوع می باشد. این نوشیدنی ها باعث کاهش ماندگاری بوتاکس پیشانی می شود.