از بین بردن موهای زیر پوستی

از بین بردن موهای زیر پوستی

از بین بردن موهای زیر پوستی

موهای زیر پوستی ظاهر ناخوشایندی به پوست شما می دهد که این مشکل گاهی ممکن است یک برآمدگی برجسته قرمز رنگ شبیه یک جوش کوچک را در روی پوست ایجاد کند. موهای زیر پوستی موهائی هستند که کمی به سمت بیرون از پوست رشد می کنند ودوباره به داخل خمیده شده وبه پوست فرومیروند. ویا ازاول اززیر پوست خارج نمی شوند وبه صورت خوابیده در یک کانال ظریف در زیر پوست دیده می شوند . در این مورد هم مثل آکنه، باکتری می‌تواند موجب عفونی شدن آن شده و ایجاد خارش و قرمزی کند.

موهای زیر پوستی ممکن است در اثر استفاده از ژیلت، تیغ، موم، واکس یا تراشیدن موها ایجاد شود. تمامی این روش ها ممکن است باعث به وجود آوردن موهای زیر پوستی شود. از جمله عوال دیگر موهای زیر پوستی می توان به  پوشیدن لباس های تنگ  اشاره کرد.

درمان موهای زیر پوستی

کیسه بکشید

یکی از روش های قدیمی و تاثیر گزار کیسه کشیدن است که علاوه بر درمان موهای زیر پوستی باعث پاکسازی پوست خواهد شد. در واقع کیسه با اصطکاکی که بواسطه سفیداب یا روشور بین پوست و کیسه ایجاد می کند تمام پوست مرده ی در سطح را می شوید .بهترین گزینه برای نرفتن مو زیر پوست و مشکلات آن این است که بعد از اپیلاسیون بدن را خوب لیف بکشید و اگر از کیسه سنتی هر هفته استفاده کنید دیگر این مشکل را نخواهید داشت.علاوه براین ها کیسه کشیدن باعث باز شدن سوراخهای سطح پوست شده و شما شاداب خواهید بود.

استفاده از مرطوب کننده ها و روغن های بدن

روغن زیتون، جوجوبا، نارگیل یا اسطوخودوس می تواند با ایجاد لایه‌ی محافظ از بریدگی و سوزش جلوگیری کند. احتمال آنکه موهای زیر پوستی، پوست را ملتهب و تحریک کنند زیاد است. به شما توصیه میکنیم بعد از هر بار حمام رفتن و دوش گرفتن نواحی که احتمال زیرپوستی شدن موها در آن بیشتر است یعنی پاها، زیربغل و کشالههای ران را با یک کرم مرطوب کننده خوب ماساژ دهید. این کار به موها اجازه میدهد که کاملا طبیعی رشد کنند.

تیغ اصلاحتان را تعویض کنید

تیغ‌هایی با سه، چهار، پنج و شش لبه، می‌توانند موی زیر سطح پوست را از بین ببرند و باعث اصلاح نزدیک به پوست و ایجاد موهای زیر پوستی شوند. به همین دلیل، دکتر نودلمن توصیه می‌کند که تیغ اصلاحتان را عوض کنید.

پوشیدن لباس های گشاد

بعد از وکس یا شیو لباس های گشاد بپوشید چون لباس تنگ باعث رویش موهای زیر پوستی و زبری پوست می شود.

لیزر موهای زائد

یکی از بهترین و مطمئن ترین روش ها برای از بین بردن موهای زائد و زیر پوستی استفاده از لیزر موهای زائد است. با چند جلسه می توانید به صورت دائم از شر این موهای زائد راحت شوید و این شرایط می تواند در هر فرد متفاوت باشد در نتیجه لازم است تا در هنگام انتخاب مراکز زیبایی که عمل لیزر پوست موهای زائد انجام می دهند نهایت دقت را انجام داده